Günümüzde artık neredeyse tüm işlemler internet üzerinden yapılmakta. Bu yüzden de dijital pazarlama tüm sektörler için oldukça büyük bir öneme sahip. İnsanlar almak istedikleri hizmet, ürün ya da bilgi için ilk olarak arama motorlarına başvuruyorlar. Anahtar kelime kullanarak yaptıkları arama sonucunda ihtiyaç duydukları cevaplara ulaşıyorlar. Bu yüzden arama motorlarının da kişilere daha iyi hizmet verebilmesi için çalışmalar yapması gerekiyor. En büyük şirketlerden biri olan Google, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için SEO çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütmektedir. İnternette çok az haşır neşir olsanız bile SEO’yu duymuş olmanız muhtemel. Yine de SEO nedir ve nasıl yapılır konularına hakim olarak arama motorlarını daha verimli kullanmak mümkün.

Google SEO Nedir?

Açılımı Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, arama motorlarının karşınıza daha iyi sonuçlar çıkarmasını sağlar. İnsanlar internet üzerinde arama yaptıklarına ihtiyaç duydukları cevaplara bir an önce ulaşmak isterler. Yapılan çalışmalar kişilerin p’inin aramalarını sadece ilk sayfa ile sınırlandırdığı göstermiştir. Yani birçok insan ikinci ve daha ileri sayfalara geçmeden ilk sayfada yanıt bulmak istemektedir. Bu yüzden de Google SEO çalışmaları ile daha kaliteli ve alakalı içerikler sunmak için her geçen gün algoritmalarını güncellemektedir. Buna yönelik olarak da web sitelerinin arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralarda görünmeyi amaçlamaları gerekir. Bu noktada SEO ne demek bilinmesi son derece önemlidir. Web sitesinin amacı daha fazla müşteri ya da sadece okuyucu çekmek olabilir. Yapılacak güncellemeler sayesinde sayfaların tıklanması, sayfa kalma süresi ve içeriklerin paylaşılma oranı artar. Sonuç olarak site trafiği yükselmiş olur.

seo nedir?

Google güncellemelerini takip ederek sayfalarını ve içeriklerini optimize eden web sitelerinin sıralamaları yavaş yavaş yükselmeye başlar. Böylece daha çok kişi tarafından görülüp daha çok tıklanma alabilirler. Ancak önemli olan ziyaretçi sayısının çok olmasından ziyade istenen nitelikte ziyaretçi çekmektir. Yani site eğer ürün satıyorsa, ziyaretçilerin alıcıya dönüşmesi gerekir. Eğer bilgi paylaşımı yapılıyorsa siteyi ziyaret edenlerin içeriklere ilgi duyan kişiler olması istenir. Böylece SEO çalışması amacına ulaşmış olur. Kişiler kendileri ile alakalı buldukları içerikleri paylaşmaya daha meyilli olduklarından site organik olarak büyümeye başlar. Sonuç olarak da daha çok sayıda nitelikli kullanıcı çekilir. Söz konusu SEO olduğunda yapılabilecek ufak hatalar sitelerin sıralamasını oldukça geriye çekebileceğinden bu konuda profesyonel bir hizmet alınabilir. Birlikte çalışacağınız bir Google SEO uzmanı çeşitli stratejiler ve teknikler uygulayarak sitenizin trafiğini artırmak için çalışır.

Google SEO Uzmanı Nedir Ne İş Yapar?

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır cevabını verebildiysek şimdi SEO uzmanı kimdir ne iş yapar bunu açıklayalım. Her web sitesi için arama motorlarında en üst sıralarda yer almak önemlidir. Ancak sıfırdan başladığınızda bunu başarmak o kadar da kolay olmayacaktır. Yandex, Bing ya da Google gibi arama motorları sürekli güncellemeler yayınlayarak algoritmalarında değişiklere gider. SEO nasıl yapılır konusuna hakim olsanız bile bu güncellemeleri düzenli olarak takip etmeniz ve bunlara uyum sağlamanız gerekir. Ayrıca sitenizi sürekli güncel tutmanız, eski yazıları güncellemeniz, görselleri özgün olarak hazırlamanız daha iyi olacaktır. Tüm bunlar ciddi bir iş yükü ve zaman ayırmayı gerektirdiğinden Google SEO uzmanı bunları sizin için profesyonel olarak yapabilir.

Alanında uzman bir SEO danışmanı, siteniz için arama motoru optimizasyonunu sağlayarak görünürlüğü artırır. Her firma ve her site kendisini arama yapıldığında ilk sırada görmek ister. Profesyonel SEO uzmanı buna yönelik bir çalışma yürüterek sitenin sosyal medya kanalları ve diğer siteler aracılığıyla fark edilmesini sağlar. Sizin hedef kitlenizi belirleyerek bu kitleye ulaşabilecek şekilde bir politika izler. Sitenin ve firmanın ayırdığı bütçeyi verimli bir şekilde kullanarak marka değerinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca araştırmacı yönü ile yeni güncellemeleri düzenli olarak takip eder ve bunlara nasıl ayak uydurabileceğini bilir.

SEO Hizmeti Nedir Nasıl Olur?

İletişim yeteneği yüksek kişiler tarafından verilen SEO Türkiye hizmeti, kısa sürede sitenizin ilerlemesini sağlar. Site içeriğine bağlı olarak hangi anahtar kelimeler ile daha çabuk ve daha fazla ilerleme kaydedilebileceği belirlenir. Sonrasında tüm içerikler bu anahtar kelimelere göre yeniden düzenlenir. Site ara yüzünde mevcut olarak, kullanıcı dostu olmaktan uzak hatalar ve ara yüz düzenlenir. Düzenli aralıklarla yapılan SEO analiz ve değerlendirmeleri yürütülen çalışmaların etkisini görmeyi kolaylaştırır. Buna göre başarılı olan alana daha fazla yönelmeniz, etkisiz kalan noktaları ile geliştirmeniz sağlanır. Uzman kişi web sitesindeki Yoast SEO eklentisi ile siteye eklenen tüm içeriklerin uyumluluğunu test eder. Eklentide bulunan özellikleri kullanarak geliştirilmesi gereken noktaları geliştirir, hataları giderir. Doğal olarak sitenin daha kaliteli bir hale gelmesini sağlamış olur.

SEO Nasıl Yapılır?

Bu hizmeti alabileceğiniz firmalar olduğu gibi bireysel olarak çalışan SEO uzmanları da bulunmaktadır. Bir uzmanla anlaşmak istediğinizde farklı SEO paketleri mevcut olduğunu görebilirsiniz. Bunların arasından hedeflerinize ve bütçenize en uygun bir tanesini seçebilirsiniz. Genelde başlangıç düzeyindeki paketlerle başlayıp etki gördükçe paketi yükseltmek daha popülerdir. Seçtiğiniz paketin niteliğine göre SEO fiyatları da değişmektedir. Bir uzman öncelikle sitenizi analiz ederek anahtar kelime ve hedef kitle belirlemesi yapar. Sonrasında da güncellemeleri takip ederek sitenizi bu yönde geliştirmeye devam eder. Düzenli olarak durumu takip edip rapor sağlar. Sadece içeriği değil, sitenin ara yüzünü de değiştirerek siteyi daha rahat kullanılabilir bir hale getirir. Sonuç olarak SEO çalışması sitenizin kalitesini artırarak Google gibi arama motorlarında yükselmenize yardımcı olur.

Sitenizin Google’da yükselmesini sağlamak için BabaBacklink üzerinden de SEO paketleri ve fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

[Total: 2 Average: 5]